+48 663 845 733
pn - pt, 8:00-16:00
sklep@uniskk-market.pl
0
Koszyk

Jak wybrać terminal magazynowy?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego terminala magazynowego, który ułatwi pracę Tobie i całemu zespołowi, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przybliżymy Ci charakterystykę tego urządzenia, abyś upewnił się, że to właśnie takiego sprzętu poszukujesz. Przedstawimy Ci również praktyczne wskazówki, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu. Sprawdź!

Spis treści:

  • Funkcje terminali mobilnych
  • Jakie zastosowanie mają terminale mobilne?
  • Na co zwrócić uwagę podczas wyboru terminala dla osób pracujących w magazynie?
  • Terminale mobilne w naszym sklepie internetowym

Funkcje terminali mobilnych

Terminal magazynowy to urządzenie, które jest obecnie bardzo popularne i chętnie wykorzystywane w wielu różnych branżach ze względu na swoją funkcjonalność. Ten niewielki sprzęt jest w stanie wykonać dużo istotnych operacji, co zwiększa produktywność pracowników i wpływa pozytywnie na czas wykonanej pracy. Terminale mobilne potrafią rejestrować dane, dzięki funkcji skanowania i sczytywania kodów kreskowych. Co więcej, niektóre modele mają wbudowaną pamięć i są w stanie magazynować i przetwarzać zebrane dane. Kolejną istotną funkcją, związaną z zarządzaniem danymi jest możliwość przeniesienia zgromadzonych informacji z urządzenia na kartę SD lub ich transfer do innego sprzętu czy programu. Taka wymiana danych dla terminali magazynowych to żaden problem, ponieważ łączą się bezprzewodowo, najczęściej za pomocą Wi-Fi oraz Bluetooth. Większość modeli działa na systemie Android i posiada dodatkowe wsparcie, co wpływa na ich zdolność współpracy i kompatybilność z innymi systemami i urządzeniami. Ten rodzaj terminali charakteryzuje się solidnym wykonaniem, dlatego przeznaczone są do dłuższego użytkowania niż inne produkty w tym segmencie. To ważne rozróżnienie w kwestii wydajności i żywotności urządzenia, ponieważ inne produkty z podobnej kategorii nie spełnią wysokich wymagań i przeznaczone są raczej do niezbyt wymagających warunków pracy.

Jakie zastosowanie mają terminale mobilne?

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, terminale mobilne są urządzeniami, które cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie. Dzięki temu, że urządzenia mają wbudowanych wiele praktycznych funkcji, można je dopasować do wielu branż i zadań, a w każdym z nich spełnią się wzorowo. Z terminalami mobilnymi mają do czynienia zazwyczaj osoby wykonujące inwentaryzacje, wynika to z możliwości szybkiego zbierania danych o produktach i przesyłania ich do systemu zarządzającego stanami magazynowymi. Takie urządzenia są również często wykorzystywane w sieciówkach i dużych sklepach odzieżowych, gdzie praca z towarem jest kluczowym elementem procesu sprzedaży. Takie terminale znajdują także praktyczne zastosowanie w każdym magazynie czy na produkcji. Spotkać je można również przy odbieraniu paczki od kuriera. Sprzęt wykorzystywany jest również do obsługi eventów, imprez masowych oraz konferencji. Jest bardzo przydatny w zarządzaniu całym procesem, zaczynając od sprzedaży biletów, ich kontroli oraz przydzielania uczestników do odpowiednich sal, paneli czy wręczania dedykowanych materiałów promocyjnych, zgodnie z wykupionym pakietem.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru terminala dla osób pracujących w magazynie?

Poznaj trzy podstawowe i najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze terminala. Oczywiście warto sprawdzić, czy sprzęt posiada również inne istotne elementy i funkcje, które będą odpowiadały na Twoje potrzeby. Naszym zdaniem najistotniejsze są:

  • Bateria – warto rozważyć kilka aspektów, w szczególności jej pojemność, która przełoży się bezpośrednio na czas pracy urządzenia bez konieczności stałego podłączenia do prądu. Istotna jest również kwestia czasu ładowania i tego ile sprzęt potrzebuje, aby całkowicie zapełnić baterię na nowo. Dodatkowym atutem będzie możliwość wymiany baterii w trakcie pracy, gdyż umożliwi to ciągłość wykonywanych obowiązków, brak przestoju pozytywnie wpłynie na produktywność pracowników.
  • Poręczność – to ważna kwestia, aby sprawnie posługiwać się urządzeniem w trakcie pracy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na możliwość obsługiwania go jedną ręką lub obecność ekranu dotykowego.
  • Całkowita waga sprzętu – to aspekt, który jest niezwykle istotny w pracy mobilnej. Niska waga urządzenia pozytywnie wpłynie na szybsze wykonywanie obowiązków.

Terminale mobilne w naszym sklepie internetowym

Jeśli zależy Ci na sprzęcie wysokiej jakości, który poradzi sobie w codziennej pracy, ale również nie zawiedzie w trudnych i zmiennych warunkach, to koniecznie sprawdź produkty na naszej stronie. Znajdziesz tutaj terminale mobilne najlepszych marek na rynku jak CASIO czy Honeywell. Oferta jest różnorodna i z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie.

Podsumowując, wybór odpowiedniego terminala nie musi być trudny. Urządzenia mają wiele wspólnych funkcji, jednak mogą nieznacznie różnić się między sobą detalami. Dlatego przed dokonaniem zakupu, warto bardzo dokładnie zapoznać się ze szczegółową specyfikacją techniczną terminala lub porozmawiać z konsultantem, który pomoże dopasować konkretny model do Twoich wymagań.