+48 663 845 733
pn - pt, 8:00-16:00
sklep@uniskk-market.pl
0
Koszyk

Jak wybrać drukarkę etykiet?

Na rynku dostępne są różne rodzaje drukarek etykiet, a wybór odpowiedniej może początkowo przytłaczać. Poniższy artykuł pomoże Ci zapoznać się z ważnymi kwestiami, na które należy zwrócić uwagę, decydując się na zakup. Dzięki temu będziesz w stanie realnie ocenić, które urządzenie spełnia Twoje wymagania i kryteria. Sprawdź!

Spis treści:

  • W jakich branżach wykorzystywane są drukarki etykiet?
  • Zastosowanie i funkcje drukarek do etykiet
  • Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drukarki etykiet
  • Drukarki etykiet w naszym sklepie internetowym

W jakich branżach wykorzystywane są drukarki etykiet?

Drukarki etykiet można spotkać tak naprawdę w wielu sektorach biznesu. Zarówno w tym związanym z logistyką, transportem, jak i magazynowaniem towarów, produkcją, aż po małe i duże sklepy. Szerokie zastosowanie tych urządzeń wiąże się z tym, że można dopasować je do wymagań w danej branży.

Drukarki etykiet występują w różnych wielkościach, co wpływa również bezpośrednio na ich wydajność i możliwości, np. rozbudowanie o dodatkowe funkcje. Dlatego wersje przemysłowe i półprzemysłowe sprawdzą się lepiej tam, gdzie produkuje się bardzo dużo etykiet w krótkim czasie. Będą odpowiednimi produktami dla sektora logistyki oraz produkcji.

Natomiast dla mniejszych podmiotów, jak sklepy które nie potrzebują dużej liczby wydruków, odpowiednie będą drukarki w wersji biurkowej. Są to małe i poręczne urządzenia, które doskonale poradzą sobie z niewielkim nakładem.

Z kolei osoby, które się przemieszczają i są w ciągłym ruchu, powinny wybrać drukarki mobilne. Taki sprzęt poradzi sobie podczas wielu godzin pracy w terenie i będzie niezawodny niezależnie od warunków atmosferycznych.

Zastosowanie i funkcje drukarek do etykiet

W zależności od danego modelu drukarki do etykiet mają różne funkcje. Niektóre mają możliwość drukowania etykiet samoprzylepnych, ale są również takie z opcją zadruku zwykłych etykiet, czyli tych bez kleju. Występują również modele, które umożliwiają drukowanie etykiet RFID. Oczywiście przy wyborze odpowiedniego modelu powinniśmy ustalić jakie funkcje są dla nas kluczowe i do czego będą wykorzystywane etykiety.

Pomijając kwestię nośnika, na którym zostanie naniesiony nadruk, drukarki etykiet sprawdzą się m.in. w znakowaniu gotowych produktów. Niezależnie od tego, czy będzie dotyczyło to pojedynczych wyrobów, czy też jednej zbiorczej, dużej etykiety na końcu linii produkcyjnej, to takie urządzenie spełni swoją funkcję. To również niezawodny sprzęt na magazynie, gdzie konieczne jest oznaczanie kartonów, półek i regałów. Korzystając z drukarki etykiet, zarządzający magazynem jest w stanie w sposób czytelny, bardzo szybki i wydajny oznaczyć wszystkie niezbędne towary i obszary. To niezwykle istotne w kwestii organizacji przestrzeni, w której musi odnaleźć się wiele osób.Drukarki etykiet pomagają również w znakowaniu różnych akt i ważnych papierów, co z kolei jest bardzo pomocne w procesie elektronicznego obiegu dokumentów. Wiele laboratoriów medycznych w swojej codziennej pracy korzysta z takich drukarek, np. przy oznaczaniu próbek pacjentów. Etykiety są również bardzo chętnie wykorzystywane w firmach do znakowania środków trwałych, wyrobów hutniczych, detali w przemyśle motoryzacyjnym oraz tworzenia cenówek w sklepach. Taki sprzęt jest bardzo popularny wśród kurierów do drukowania etykiet i listów przewozowych. Z takiej technologii korzystają także konduktorzy w pociągach, czy pracownicy sprzedający bilety parkingowe, w komunikacji miejskiej, w kinie lub teatrze.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drukarki etykiet?

Przy wyborze konkretnego modelu drukarki etykiet warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim warto ustalić, gdzie urządzenie będzie wykorzystywane, czy w biurze, na linii produkcyjnej czy w terenie. Następnie należy określić to, w jakich warunkach taki sprzęt będzie pracował i z jakimi wyzwaniami będzie musiał się zmierzyć. Może to dotyczyć pracy w chłodni, zmiennych warunkach atmosferycznych, czy pomieszczenia o wysokim zapyleniu. Od tego zależy jakie parametry powinien mieć dany model urządzenia. Z pewnością warto wziąć pod uwagę wydajność, czyli maksymalną możliwość zadruku etykiet na godzinę, dodatkowe funkcje jak dyspenser, obcinak, nawijak oraz wymagania pod względem interfejsu.

Drukarki etykiet w naszym sklepie internetowym

Ważny aspekt przy wyborze drukarki etykiet stanowi także jakość takiego sprzętu. Mamy świadomość, że jest to inwestycja, dlatego na naszej stronie dostępne są wyselekcjonowane produkty najlepszych marek jak np. Brother. Oferta jest zróżnicowana pod względem cen, wielkości i przeznaczenia urządzeń, dlatego z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiedni model. Każdy produkt ma przygotowaną szczegółową specyfikację techniczną, która umożliwi Ci weryfikację parametrów oraz sprawdzenia, czy posiada ona funkcje, na których Ci zależy. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz do nas lub zadzwoń, a chętnie doradzimy Ci w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Podsumowując, odpowiedni wybór drukarki etykiet zależy od jej umiejscowienia, sposobu użytkowania, warunków pracy i wielkości nakładu. Warto skonsultować wybór ze specjalistą, który rzeczowo odpowie na pytania i pomoże dopasować produkt do oczekiwań.