+48 663 845 733
pn - pt, 8:00-16:00
sklep@uniskk-market.pl
0
Koszyk

E-Legitymacja Szkolna (Elektroniczna Legitymacja Uczniowska)

Dostawa od 17,80 zł netto (21,90 zł brutto)  UPS

Bezpieczne płatności    Przelewy24    Visa Mastercard     Blik
E-LEGITYMACJA SZKOLNA – Elektroniczna Legitymacja Uczniowska

W myśl rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 kwietnia 2018 roku szkoły mogą wydawać uczniom nowe e-legitymacje elektroniczne w postaci plastikowych kart.

Nowa e-legitymacja szkolna, poza większą trwałością, pozwala na zakodowanie na niej np. zniżki na komunikację publiczną. Nowe e-legitymacje można również wykorzystać w systemach kontroli dostępu w szkole oraz w stołówce lub bibliotece szkolnej.Wspólnie z nami stwórz NOWOCZESNĄ SZKOŁĘ!

E-legitymacje szkolne decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 26 kwietnia 2018 roku obowiązują jednocześnie z papierową legitymacją szkolną. Jednak zamiana dotychczasowych dokumentów na e-legitymacje niesie ze sobą wiele korzyści:

 • TRWAŁE I BEZPIECZNE
PVC w formacie dowodu osobistego ID-1; charakteryzują się nowoczesnym designem oraz długą żywotnością. Ponadto nadają się do zdezynfekowania łagodnymi środkami wirusobójczymi lub antybakteryjnymi;

 • ZGODNE Z ROZPORZĄDZENIEM
Blankiety i hologramy są zgodne z aktualnym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów i innych druków szkolnych;

 • WYSOKA JAKOŚĆ DRUKU
Zapewniamy wysokiej jakości, trwały nadruk, który jest odporny na ścieranie, dzięki zastosowaniu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych marki Evolis;

 • SZEROKI WACHLARZ ZASTOSOWANIA
Możliwość współpracy ze szkolnym systemem kontroli dostępu, systemem bibliotecznym, stołówką, świetlicą szkolną, a także usługami związanymi z przejazdami środkami transportu publicznego (moduł Mifare 13,56 kHz lub Unique 125 mHz w zależności od potrzeb szkoły);

 • DOŚWIADCZENIE
Nasze długoletnie doświadczenie w produkcji kart personalizowanych przekłada się na zadowolenie naszych Klientów.


Oferujemy e-legitymacje / plastikowe legitymacje szkolne dla:

 • uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dla dzieci i młodzieży, z wyjątkiem szkół policealnych dla młodzieży, wzór MEN-I/1
 • uczniów szkół policealnych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych, wzór MEN-I/2
 • niepełnosprawnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, z wyjątkiem szkół policealnych dla młodzieży, wzór MEN-I/3 N
 • niepełnosprawnych uczniów szkół policealnych dla młodzieży oraz niepełnosprawnych słuchaczy szkół dla dorosłych, wzór MEN-I/4 N 


Samodzielny wydruk e-legitymacji szkolnych

Dajemy możliwość stworzenia własnego stanowiska do personalizacji poprzez propozycję zakupu całego pakietu, począwszy od drukarki do kart z oprogramowaniem wraz z materiałami eksploatacyjnymi, blankietami legitymacji, hologramami, a także akcesoriami dodatkowymi tj. etui, smycze itp.

Zapewniamy także szkolenie z zakresu obsługi drukarki, dzięki czemu poszerzycie Państwo rodzaj drukowanych u siebie kart np. o wydruk kart członkowskich do szkolnych klubów sportowych, kół zainteresowań, czy uczestników półkolonii.

W skład zestawu wchodzą:
 • Drukarka Evolis Zenius lub Primacy wraz z oprogramowaniem i folią do wydruku;
 • Blankiety legitymacji wraz z hologramami;
 • Dodatkowe akcesoria oraz szkolenie.

*UNICARD SA jest wyłącznym dystrybutorem EVOLIS w Polsce. Autoryzowany serwis otacza drukarki kart plastikowych i użytkownika opieką oraz udziela wszelkiej pomocy w zakresie instalacji oraz eksploatacji.


Dodatkowe informacje o e-legitymacji dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych:

Blankiet ma formę karty z tworzywa sztucznego, a jej wzór graficzny został określony według rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej 27 sierpnia 2019 roku. (Dz. U. z 2018 r. 939, w części „III. E-legitymacja szkolna dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.”).

E-legitymacja szkolna dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych jest kartą wykonaną z polichlorku winylu (PCV) formatu ID-1, która może zawierać układ elektroniczny z interfejsem bezstykowym.

Blankiet e-legitymacji szkolonej jest wykonany z materiału laminowanego PCV o wymiarach i właściwościach fizycznych zgodnych z wymaganiami dla kart identyfikacyjnych formatu ID-1 określonymi w normie ISO/IEC 7810, a jego właściwości i odporność muszą być potwierdzone badaniami przeprowadzonymi zgodnie z wieloczęściową normą ISO/IEC 10373.

Poddruk blankietu e-legitymacji szkolnej z tłem giloszowym jest wykonany w technice offsetowej oraz sitodrukowej.

Pole zdjęcia na awersie (26 mm wysokości x 19 mm szerokości) jest przeznaczone na umieszczanie kolorowego zdjęcia (w rozdzielczości co najmniej 300 dpi) metodą termodruku.

Blankiet e-legitymacji szkolnej jest przystosowany do personalizacji techniką termotransferową.

W blankiecie e-legitymacji szkolnej może być stosowana także elektroniczna warstwa bezstykowa. W rozjaśnionym polu na rewersie można umieszczać numer układu mikroprocesorowego.

Na e-legitymacji szkolnej mogą być kodowane usługi związane ze statutową działalnością szkoły oraz przejazdami środkami publicznego transportu zbiorowego.